Natečaj MLADOST NI NOROST 2024

• Datum:
  • Kategorije:

OŠ in SŠ natečaj Mladost ni norost

Sodelujete lahko v treh starostnih kategorijah:

1. OSNOVNOŠOLKE IN OSNOVNOŠOLCI (prijavijo se lahko učenke in učenci, ki v šol.l. 2023/24 obiskujejo OŠ)
  2. SREDNJEŠOLKE IN SREDNJEŠOLCI (prijavijo se lahko dijakinje in dijaki, ki v šol.l. 2023/24 obiskujejo SŠ)
  3. UČITELJI IN MENTORJI (s svojimi fotografijami se lahko prijavijo učitelji, mentorji, strokovni delavci itd., ki delajo na OŠ ali SŠ)

Pojasnilo k tematiki MLADOST NI NOROST:

Star pregovor pravi: »Mladost je norost, čez vodo skače, kjer je most«.

Vsaka naslednja generacija odrašča v hitreje se spreminjajočem svetu in na drugačen način, zato je prav, da mladi stopajo izven preizkušenih okvirjev, iščejo nove načine izražanja in premikajo meje. To velja tudi v fotografiji, saj vsaka nova generacija prinaša svež veter s svojim razmišljanjem, pogledom na svet in ustvarjalnostjo. Skozi vaše fotografije želimo videti ta vaš svet.

Fotografije naj torej odsevajo svet, kakršnega čutite in vidite mladi – tematika je prosta.

Prijava in pošiljanje fotografij:

En avtor lahko sodeluje z največ 4 fotografijami. Lahko so barvne ali črno-bele.

Tehnične zahteve:

• Za razstavo se pošilja digitalne fotografije v JPG formatu.
  • Velikost fotografije naj bo med 2500 pix in 3000 pix po daljši stranici.
  • Na fotografiji ne sme biti podpisov, znakov avtorstva in okvirjev!
  • Datoteka naj bo poimenovana tako, da vsebuje samo naslov fotografije. Poskrbite, da v imenu datotek ne bo šumnikov in posebnih znakov.
  • Nagrajene fotografije bodo natisnjene in razstavljene – za namen kakovostnega tiska vas bomo po potrebi kontaktirali za večje datoteke, zato si jih shranite tudi v originalni velikosti.

Sodelovanje na natečaju je brezplačno.

Fotografije lahko naložite na spletnem obrazcu.

Pravilno in popolno izpolnjena prijava je pogoj, da bodo fotografije upoštevane pri žiriranju.

Fotografije morajo biti v celoti avtorsko delo sodelujočega, za kar ta tudi prevzema vso odgovornost. Organizatorji natečaja ne prevzemajo nobene odgovornosti za nepravilno rabo ali kršenje avtorskih pravic tretjih oseb.

Pozor:

Avtorji lahko sodelujejo le s fotografijami, ki še niso bile poslane na predhodne razpise »Mladost ni norost«. Fotografije, ki so bile sprejete ali nagrajene na Mladost ni norost 2020, 2021, 2022 ali 2023, bodo izločene iz žiriranja!

V prijavi je nujno potrebno navesti vse zahtevane podatke o avtorju fotografij. Mentorji krožkov lahko naložite fotografije za vse svoje dijake, vendar je potrebno za vsakega dijaka posebej izpolniti prijavo z njegovimi osebnimi podatki.

Nagrade za najboljša dela in razstava:

Žirija bo pregledala in ocenila prispela dela. Najboljše fotografije bodo natisnjene na velikih formatih in razstavljene, ter objavljene na spletnem portalu Digitalna Kamera.

Sklepna prireditev z odprtjem razstave bo na SIC Alme M. Karlin.

V vsaki kategoriji bomo podelili sledeče nagrade:

1. nagrada:     zlata medalja FZS in nagrada sponzorja

2. nagrada:     srebrna medalja FZS in nagrada sponzorja

3. nagrada:     bronasta medalja FZS in nagrada sponzorja

4.- 6. nagrada:     diploma FZS in nagrada sponzorja

7.- 10. nagrada:   častna omemba Digitalnega Foto Kluba in nagrada sponzorja

+ priznanje trem najuspešnejšim osnovnim in srednjim šolam

Organizator oz. žirija si pridržuje pravico, da glede na število in kakovost prejetih del podeli tudi manj ali več nagrad v posamični kategoriji.

Žiriranje:

Prispela dela bo ocenila tričlanska žirija v sestavi:

• Robert Gajšek, ljubiteljski fotograf, ravnatelj OŠ Hruševec
  • Jure Kravanja, mojster fotografije MF FZS
  • Lara Rojc, amaterska fotografinja

Na izbor žirije se ni možno pritožiti. Pridržujemo si pravice do spremembe žirije v primeru nepredvidene zadržanosti katerega izmed članov.

Koledar razstave:

rok za oddajo popolne prijave: 30. junij 2024

rezultati žiriranja: najkasneje do 15. avgusta

odprtje OŠ in SŠ razstave ter podelitev nagrad: začetek septembra, SIC Alme M. Karlin Celje

Končne določbe:

Avtor z oddajo del na razstavo soglaša z razpisnimi pogoji in s tem, da se njegovi podatki uporabijo v namene obveščanja in objavljanja o razstavi. Prireditelji si pridržujemo pravico do objave del v nekomercialne namene (promocijo razstave) v tiskanih in digitalnih medijih. Vsak avtor bo prejel obvestilo o rezultatih po mailu, ki ga je navedel ob prijavi, rezultati pa bodo objavljeni tudi na spletnih straneh organizatorjev.

Organizacija:

Digitalni Foto Klub (DFK)

Igor Rosina, predsednik DFK

digitalnifotoklub@gmail.com

Več informacij dostopnih: https://www.digitalna-kamera.si/razpis-foto-natecaj-za-osnovne-in-srednje-sole-mladost-ni-norost-2024/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_campaign=vabilo-k-sodelovanju-mladost-ni-norost-2024-fotografska-razstava-za-osnovnosolce-srednjesolce-ter-mentorjeucitelje-os-in-ss-161

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)